kantor walut

   Kantory stacjonarne czy kantory internetowe?

   Warto wiedzieć, że kantory wymiany walut w Polsce działają dopiero od 20 lat. Obecnie jednak można wymieniać pieniądze nie tylko w stacjonarnych punktach, ale też w kantorach internetowych. Pierwszy taki kantor walut został założony w 2009 roku, ale od tego czasu wiele się zmieniło, w tym wzrosły zabezpieczenia internetowych transakcji pieniężnych czy założenie konta walutowego stało się szybkie i w wielu bankach bezpłatne. Dlatego też wiele osób zmieniło kantory tradycyjne na internetowe.

   Co musisz wiedzieć o kantorze tradycyjnym?

   Wymiana pieniędzy w tradycyjnym kantorze również ma swoje zalety. Przede wszystkim jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają konta walutowego i wymieniają pieniądze na przykład raz do roku, przed wyjazdem na wakacje. Ponadto tutaj dostaje się gotówkę „do ręki”, więc ma się pewność, że dostaniemy wymienione pieniądze. Kantory stacjonarne można też znaleźć na każdym dużym dworcu, w centrach handlowych czy w centrum miasta. Zatem są zawsze dostępne. Jednakże takie kantory aktualizują kursy średnio 2-3 razy dziennie, a więc szybkie zmiany na rynku Forex mogą im umknąć. Do tego tradycyjny kantor walut ma spread na poziomie 4-5%. Aczkolwiek czasem można negocjować cenę wymiany waluty z właścicielem kantoru.

   Jak działają kantory internetowe?

   Dużo osób wciąż się waha czy zaufać wirtualnym transakcjom finansowym. Nie chodzi tylko o działalność kantorów internetowych, ale nawet o dostęp do swojego rachunku bankowego online. Dzięki reklamom wszyscy już wiedzą, że kantory walutowe online istnieją i zapewniają o bezpieczeństwie transakcji. Wymiany pieniędzy przez internet jest tak samo bezpieczna jak choćby zalogowanie się do swojego banku czy zrobienie przelewu. Wszystkie takie transakcje zabezpieczane są certyfikowanym protokołem SSL. Cała transakcja polega na przelewie pieniędzy z normalnego konta bankowego za pośrednictwem kantoru na konto walutowe. A więc nie jest niczym więcej jak dokonaniem przelewu.

   Większość osób wybiera wymianę pieniędzy online z powodu lepszych cen. Spready w kantorach online wynoszą od 0,2% do 2%, czyli nawet maksymalna stawka jest o połowę mniejsza niż w tradycyjnym kantorze. Do tego dochodzi wygoda transakcji, ponieważ mimo, że stacjonarne kantory są w wielu miejscach i tak nie są czynne całą dobę, jak strony internetowe. Zatem wymieniać pieniądze można wygodnie 24h/7 dni w tygodniu nawet przy użyciu telefonu z dostępem do Internetu.

   Hi, I’m admin

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *