kantor online

   Na czym polega wymiana pieniędzy w kantorze online?

   Zazwyczaj chcąc wymienić obcą walutę na złotówki albo kupić pieniądze obcego kraju wybieramy się do stacjonarnego kantoru, który można znaleźć obecnie w każdym, nawet najmniejszym mieście. Ale czasami może się zdarzyć, że cena jest niekorzystna, kolejka jest długa albo też zwyczajnie nie ma waluty, którą chcieliśmy kupić. Co wtedy? Można skorzystać z kantoru online.

   Jak wymienia się pieniądze w kantorze online?

   Kantor online to strona internetowe, na której przeprowadza się proces wymiany walut. Jednak aby móc skorzystać z wirtualnej wymiany realnych pieniędzy trzeba posiadać w banku dwa osobne konta: podstawowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w złotówkach oraz konto walutowe, najlepiej w walucie, na jaką chcemy pieniądze zamienić. Jest to standardowy wymóg w kantorach internetowych.

   Najczęściej, aby dokonać wymiany pieniędzy w takim kantorze trzeba zarejestrować sobie konto użytkownika. Trwa to kilka minut i wystarczy podać podstawowe dane osobowe oraz numer konta na jaki ma być zrealizowany przelew. Tak naprawdę kantor online dokonuje wymiany środków posiadanych na rachunku podstawowym na walutę obcą i przelewa je na konto walutowe, a więc jest tylko pośrednikiem transakcji. Niektóre przelewy przychodzą w ciągu 3 minut, inne księgowane są na drugi dzień roboczy. Wszystko zależy od tego jak sprawnie działa bank, w którym posiada się konto ROR i walutowe.

   Zalety korzystania z e-kantorów

   Minusem może być posiadanie konta walutowego, ale wiele banków oferuje je za darmo i coraz więcej osób faktycznie je zakłada, ponieważ są przydatne na przykład podczas wakacji, a osobom które pracują za granicą są wręcz niezbędne. Poza tym kantory internetowe mają same plusy. Można bez kolejek szybko wymienić pieniądze po najlepszej cenie. Ceny walut w kantorach online zmieniają się na bieżąco, ponieważ dane giełdowe są co chwile aktualizowane. Oznacza to, że cena będzie o wiele lepsza niż w kantorze stacjonarnym, gdzie cena zmieniana jest raz na dzień. Do tego pieniądze można wymienić anonimowo o każdej porze.

   Hi, I’m admin

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *