kantor internetowy

   Kantory internetowe – wady i zalety

   Wiele osób wymienia waluty przynajmniej raz w miesiącu. Może to być związane z coraz tańszymi wczasami zagranicznymi, czy też wyjazdami w celach służbowych. Spora część Polaków mieszka też za granicą i regularnie przyjeżdża do domu z wypłatą w innej walucie. Zatem kantory walutowe są bardzo potrzebne i coraz częściej można znaleźć takie punkty też w małych miasteczkach. Jednak to internetowy kantor walut cieszy się większym zainteresowaniem i ma więcej klientów niż tradycyjny punkt wymiany walut. Dlaczego?

   Jak wymienić walutę przez Internet?

   Kantory internetowe to specjalne serwisy internetowe zabezpieczone certyfikowanymi protokołami szyfrującymi dane, które gwarantują, że podane dane osobowe czy numery kont zostaną przechowane bezpiecznie. Warto jednak wiedzieć, że żeby dokonać takiej transakcji potrzebne będzie nie tylko zwykłe konto bankowe, ale też konto walutowe w walucie, którą chcemy wymienić. Każdy kantor online wymaga, aby założyć konto użytkownika na stronie i podać podstawowe dane. W ten sposób można też sprawdzą później transakcje. Sama procedura wymiany jest bardzo prosta. Na konto kantoru trzeba wpłacić podaną w czasie transakcji sumę i wymienić ją na inną walutę. Po zaakceptowaniu transakcji trzeba wydać dyspozycję przelewu i z kolejną godziną księgowania transakcji bankowych pieniądze pojawią się na naszym prywatnym koncie.

   Zalety i wady kantorów online

   Główną zaletą jaką ma każdy internetowy kantor walut jest możliwość wymiany pieniędzy taniej niż w tradycyjnym punkcie, ponieważ przy transakcjach internetowych spread wynosi 0,2% – 2%, a w kantorach tradycyjnych nawet 4% – 5%. Zatem nawet trafiając na najdroższy kantor online i tak będzie on tańszy od stacjonarnego. Ponadto wymiana pieniędzy odbywa się szybko, bez kolejki, bez konieczności szukania punktu, który ma tyle gotówki, ile nam potrzeba oraz anonimowo. Tylko my, kantor online i bank wiedzą o dokonaniu takiej transakcji. Dokonać jej można wszędzie – korzystając z komputera czy nawet telefonu, obojętnie czy jesteśmy w Polsce czy już za granicą kraju – wystarczy tylko mieć dostęp do Internetu i internetowe konto bankowe. Wadą jedynie może być konieczność posiadania konta walutowego, ale wiele banków oferuje je jako dodatkowe subkonto zupełnie za darmo.

   https://www.dobrykantor.pl/kantor-internetowy.html

   Hi, I’m admin

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *