kantor internetowy

   Kantor stacjonarny a kantor internetowy

   Kantor to miejsce, w którym można wymieniać pieniądze na inną walutę, jednak jeszcze kilka lat temu możliwe było to wyłącznie w kantorach stacjonarnych. Obecnie jednak pieniądze można również wymienić kantorach internetowych, jednak czy są między nimi jakieś różnice?

   Kantor stacjonarny

   Największą zaletą tradycyjnego kantoru jest fakt, iż klient zawsze ma pewność, że pani za pancerną szybką wymieni walutę na inną, a pieniądze się nigdzie nie rozpłyną. Kantory znajdują się niemal w każdym mieście, dzięki czemu z wymianą pieniędzy nie ma żadnych problemów. Wystarczy jedynie wybrać się do centrum handlowego lub na dworzec kolejowy. Wymiana waluty w takim kantorze jest niezwykle prosta, a dzięki znajdującej się tablicy z kursami można bardzo łatwo sprawdzić, czy kwota została zamieniona w prawidłowy sposób.

   Kantor internetowy

   Kantory internetowe nie cieszą się jeszcze tak dużą popularnością, jak kantory stacjonarne, ponieważ wiele osób nie ma zaufani do takiego sposobu wymiany walut. Największą zaletą takich kantorów jest to, iż są tańsze od kantorów tradycyjnych, ponieważ spread wynosi od około 0,5% do 2%, natomiast w przypadku kantoru stacjonarnego kształtuje się na poziomie 3-4%. Taka różnica odczuwalna jest zwłaszcza wtedy, gdy wymienia się dosyć dużą kwotę środków pieniężnych. Kolejną zaletą kantoru internetowego jest wygoda, ponieważ wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu. Aby jednak wymiana waluty była możliwa, konieczne jest posiadanie konta walutowego. Kantory internetowe mają jednak nad tymi stacjonarnymi dosyć dużą przewagę, ponieważ pieniądze można wymieniać 7 dni w tygodniu przez całą dobę, podczas gdy w kantorze stacjonarnym jest to możliwe tylko w godzinach pracy kantoru. Warto wiedzieć o tym, iż każdy kantor ma własną ofertę, dlatego też przed wymianą waluty warto posprawdzać bardzo dokładnie oferty. W przypadku kantorów stacjonarnych konieczne jest bieganie po całym mieście, natomiast jeśli chodzi o kantory internetowe, to bez wychodzenia można wszystko sprawdzić jedynie poprzez kilka kliknięć myszką.

   Hi, I’m admin

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *